Máj 2024

Preteky VAŽINA 2024

Počas prvého májového víkendu sa uskutočnili tradičné rybárske preteky dospelých a detí - VAŽINA 2024. Počasie nám prialo a prilákalo takmer 103 dospelých a 20 detí. Tí si určite nemohli sťažovať na skvelý guláš a výborné pečené ryby, ktoré sme pre nich pripravili. Šiestim dospelým prialo šťastie natoľko, že sa im podarilo uloviť kaprov nad 4 kg. Z prvého miesta sa napokon tešil pán Juraj Koník, ktorý ulovil kapra 5,575 kg (69 cm). Druhé miesto patrilo pánovi Jozefovi Ďurinovi s kaprom o hmotnosti 5,150 kg (62 kg) a tretie miesto pánovi Romanovi Krajčovičovi s kaprom o hmotnosti 4,99 kg (60 cm).

Deti za dospelými vôbec nezaostali. Víťazný kapor Šimona Hujsiho vážil 4,7 kg (64 cm). Druhý v poradí bol Tobias Minárik s kaprom o hmotnosti 4,25 kg (62 cm) a tretí Dean Pekarovič, ktorý si poradil s kaprom o hmotnosti 2,77 kg (54 cm).
Špeciálnu cenu získal David Rybár, ktorý z jazera vylovil 6 ks sumčeka čierneho, za čo mu všetci ďakujeme.

Foto v galérii.

Október 2023

Výlov chovného rybníka

V sobotu 14.10.2023 sa uskutočnil výlov chovného rybníka. Vylovenou násadou 300 kg kapra rybničného kategórie K2 a K3 sme zarybnili revír Vinišov. Foto tu.

September 2023

Násoska Vinišov

V piatok 15.9.2023 sme opäť sprevádzkovali násosku na jazere Vinišov.

Vodné rastliny Važina II.

Po úprave časti dna jazera Važina I. sme cez víkend (9.9.2023) začali s prípravou na adaptáciu vodných rastlín. Na jazere Važina II. sme vysadili skúšobnú dávku filtračných vodných rastlín Ceratophyllum demersum a Myriophyllum verticillatum. Úsek sme označili a ak by ste náhodou nejakú rastlinku vytiahli, prosíme o vrátenie naspäť do vody. Radi by sme tu zapestovali porast, ktorý bude zdrojom rastlín aj pre jazero Važina I.

Revitalizácia Važina I.

Okrem pravidelnej aplikácie zmesi nepatogénnych mikrobiologických kultúr určených na sanáciu organickej hmoty, sme v mesiaci september 2023 pristúpili aj k úprave dna vodnej plochy predovšetkým v pobrežnej časti. Týmto krokom chceme vytvoriť predpoklady pre adaptáciu a rozšírenie vodných rastlín, ktoré v jazere už dlhodobo absentujú. Zámer sme oznámili Okresnému úradu v Piešťanoch.
V utorok 19.9.2023 sme ukončili záverečné práce na revitalizácii jazera Važina I. Foto v galérii. Cieľom tejto časti revitalizácie bolo otvoriť stoky podzemných vôd, ktoré sa časom uzavreli nánosmi. Od cesty až po zátoku sme tak vytvorili do 2 metrov hlboký a do 5 metrov od kraja široký priestor pre prúdenie spodných vôd.

Máj 2023

Preteky členov Výboru a komisií

Dňa 20.5.2023 sa na jazere Važina I. uskutočnili rybárske preteky členov Výboru a komisií pri MO SRZ Drahovce.

Preteky "Važina 2023"

Po COVIDOVEJ prestávke sa cez upršaný víkend 13.5 a 14.5 uskutočnili rybárske preteky na jazere Važina. Pretekov sa zúčastnilo 98 pretekárov. Účastníci boli väčšina z iných organizácií. Veríme, že táto akcia priláka v ďalšom roku viac členov aj našej MO. Aj napriek upršanému počasiu ryby brali počas celého konania preteku. Ulovilo sa veľa pekných kaprov nad 4kg. Väčšina úlovkov bolo pustených naspäť do vody. Na prvom mieste sa umiestnil p.Medek Milan s kaprom o váhe 8,03 kg, na druhom mieste p.Sopúch Marián a na treťom mieste p.Lackovič Milan, obaja chytili kaprov nad 7kg. Boli sme milo prekvapení reakciami zúčastnených pretekárov, ktorí ocenili krásne úlovky, organizáciu pretekov a už sa tešia na budúci ročník. Pretekári ako aj početný návštevníci ocenili tiež kvalitný guláš a výbornú rybku.

V nedeľu sme zorganizovali Detské preteky pre členov našej MO, ktorých sa zúčastnilo 27 detí. Poprchávalo celý deň, ale mladým rybárom to nerobilo žiadne problémy a naplno si užívali preteky. Aj keď úlovky neboli veľké, deťom urobili veľkú radosť. Pre deti bolo zabezpečené občerstvenie a sladkosti. Prví traja pretekári dostali pohár, diplom, medailu a vecnú ceny. Všetky zúčastnené deti dostali drobnú pozornosť a pamätnú medailu. Najväčšou odmenou pre organizátorov bola radosť vidieť nadšenie  malých pretekárov a nádejných rybárov.

Na záver patrí veľké poďakovanie organizátorom, starostovi obce p.Ledeckému, sponzorom: Braňo Gramblička, Michal Opát, Tomáš Blaško, Anglers rybárske potreby, Peter Hodek a všetkým, ktorí podali pri organizovaní pretekov pomocnú ruku. Už teraz sa všetci tešíme na  budúcoročné preteky. Petrov zdar!
Foto v galérii.